Лили Костова вкара четири гола за четвърта победа на Спортика

Спортика спечели четвърта победа от началото на първенството при дамите. Благоевградчанки надиграха убедително като гост ФК Варна с 5:0. До почивката гостенки си осигуриха комфортен аванс от два гола и напрактика решиха изхода от мача. Лили Костова вкара четири гола, а един добави Вени Дона Сърбинска.

С четвъртия пореден успех момичетата на Радослав Креснички се утвърдиха в челото на таблицата за временно класиране, като само НСА има същия актив от 12 точки. Благоевградчанки пропуснаха поне още пет чисти голови възможности. За убедителния успех и добрата игра помогна и условията при които Спортика пребиваваше два дни край морето. Дамите се радваха на комфорта а петзвезден хотел в Златни пясъци. В следващия кръг на 11 октомври от 13.00 Спортика приема Берое.