Ученици от НПГ „Димитър Талев“ се запознаха с дигитализацията в банковия сектор в рамките на Европейската седмица на парите
В рамките на Европейската седмица на парите Неврокопска гимназия „Димитър Талев“ посрещна специален гост – г-жа Васка Янева, управител на банка ОББ.
Събитието бе организирано със съдействието на старши учител Д. Петакова, която активно работи за повишаване на финансовата грамотност и практическите знания на учениците.
По време на срещата г-жа Янева представи пред учениците от 10в клас, специалност „Икономическа информатика“, темата за дигитализацията в банковия сектор. Тя акцентира върху внедряването на иновативния дигитален асистент Кейт, като даде възможност на учениците да се запознаят с реални практики от съвременната банкова среда и да разберат как технологиите променят финансовите услуги.
Събитието премина и под формата на интерактивна дискусия, в която г-жа Янева постави въпроси към учениците. Най-бърз и точен в отговорите беше Евгений Янчев, който заслужено спечели специалната награда. Всички останали ученици също получиха поощрителни награди за отличното си представяне и активност.
Ръководството на Неврокопска гимназия „Димитър Талев“ изказва искрени благодарности на г-жа Васка Янева и на банка ОББ за вдъхновяващото гостуване и споделения ценен опит.
Be the first to leave a review.











