Обществеността в Гоце Делчев почете днес 153 години от гибелта на Апостола на свободата Васил Левски
С полагане на венци и цветя пред паметника на Апостола на свободата Васил Левски обществеността в Гоце Делчев представи днес тъжната 153 годишнина от гибелта на героя. С прочувствен, литературен рецитал, група ученици припомниха делото на великия син на България, отдал живота си за свободата на поробената ни родина….
В знак на признателност към паметта и чутовното дело на Левски положиха цветя и преклониха глава пред паметника на великия революционер: от името на общинската администрация кметът на община Гоце Делчев Москов и председателят на Общинския съвет Иван Геров. От името на света Неврокопска митрополия н.в.п. Неврокопски митрополит Серафим, представители на политическата структура в града, неправителствени организации, паравоенни структури, от учебните заведения и много граждани.
Бюст-паметникът на великия българин в Гоце Делчев е издигнат с доброволни дарения през 2004 година по инициатива на местния Общински комитет Васил Левски, който е учреден точно преди 20 години, през 1996 година. Паметникът е творба на неврокопския скулптор Димитър Хаджиангелов и се осъществи с доброволни дарения от граждани и неправителствени организации.
Be the first to leave a review.









