Утре в Гоце Делчев! „Илинден“ по Димитър Талев на сцена
На 3 февруари 2026 г. /вторник/ от 19.00 часа ви каним в Дома на културата на постановката „ИЛИНДЕН“ по текстове на Димитър Талев и Пейо К. Яворов, която ще бъде представена от Драматичен театър – Ловеч.
Спектакълът проследява историята на войводата Гоце Делчев в един от най-героичните и съдбоносни моменти в българската история – Илинденско-Преображенското въстание. „Илинден“ разказва за живота, борбите и идеалите на Гоце Делчев – една от най-светлите фигури в българската национална памет. Ролята на Гоце Делчев е поверена на изключителния актьор Иван Юруков, чийто талант и харизма вдъхват живот на един от най-знаковите български герои.
Постановката представя Гоце Делчев не само като водач на въстанието, но и като личност – с мечти, съмнения и непоколебима вяра в свободата.
Заповядайте на тази изключително интересна театрална постановка на 3 февруари 2026 г., от 19.00 часа в Дома на културата.
Вход – свободен!
Молим да заемете местата си до 18.50 часа. Вратите ще бъдат затворени в 19.00 часа.
Be the first to leave a review.









