Детски коледен концерт в Дупница
Коледно тържество с Калки’с фемили предстои в Дупница. На града ще гостуват Коцето – Калки, съпругата му Мартина, синът им Теди, Момчил Колев и група “Медикус“. Със свои изпълнения в програмата ще участват и местни таланти.
Това са формации от СЕУ “Св. Паисий Хилендарски“ – Фолклорната група “Сияйница“ с ръководител Илияна Велинова и Вокалната група “Усмивка“ , ръководена от Екатерина Грибанова.
Ще участват още Катерина Николова – студентка в ЮЗУ “Неофит Рилски“- Благоевград, Whalien – вокал, Школата по цигулка към НЧ “Христо Ботев 1978“ в Дупница и Цигулковият ансамбъл “Прима виолина“ от Благоевград, ръководени от Гергана Стоянова.
“Концертът е предимно за децата на Дупница, но са добре дошли и възрастните. В мюзикъла, който ще бъде представен, се разказва за сбъдването на една мечта. Тя е на дете, чиито родители по Коледа са далече заради служебни ангажименти. То свири на улицата, за да сбъдне своята мечта“, разказа секретарят на читалище “Христо Ботев 1978“ Елена Кацарска.
Тържеството е със заглавие “Пак ще бъде Коледа“ и Организатори са Община Дупница и НЧ “Христо Ботев1978“ – Дупница. Тържеството е на 16 декември (вторник) от 15 часа в салона на театър “Невена Коканова“. Входът е свободен.
Юлияна КОЛЧАКОВА
Be the first to leave a review.









