Да спасим Илия – защото никой баща не трябва да губи битката, когато има толкова сърца, които бият за него.

Борбата на Илия продължава: младият баща от с. Мосомище отново в болница – за съжаление новините не са добри

В началото на септември всички ние – хората от Гоце Делчев и целия регион – застанахме зад една кауза, която обедини хиляди сърца.
Кампанията „Да спасим Илия от Мосомище“ ни показа какво значи човечност, сплотеност и вяра. Десетки хора даряваха, организираха търгове, споделяха, молеха се. Илия – 35-годишен баща, съпруг и син – пое по трудния път на борбата с рядка форма на рак – анапластичен Т-клетъчен лимфом.

 

Днес, за съжаление, новините не са добри.
Съпругата му Деси сподели вчера, 23 октомври, в профила си във Фейсбук,  че състоянието на Илия рязко се е влошило по време на лечението в Турция. Наложила се е спешна хоспитализация, преливане на кръв, антибиотично лечение и хидратация. Лъчетерапията е отложена, докато състоянието му се стабилизира.

„Вече направихме плащане през фондация „Павел Андреев“ за 20 000 евро, което включва хоспитализация и предстоящата лъчетерапия. След седмица предстои и имунотерапия – още 4000 евро. До момента сме заплатили около 35 000 евро. Средствата бързо намаляват… Моля ви, не спирайте да ни помагате, за да може Илия да продължи лечението си и да остане до семейството си!“ – пише Деси с разбито, но силно сърце.

Тези думи не са просто молба – те са вик за живот.
Вик на съпруга, която се бори за мъжа си, и на две малки деца, които чакат своя татко да се върне у дома
.

Днес Илия отново е в болница. Но не е сам.
С него сме всички ние – с вярата, че няма по-силна сила от човешката доброта.
Нека отново подадем ръка.
Нека му дадем шанса да се върне у дома – при децата си, при живота, който го чака..

Всеки ден е решаващ.
И ако в началото тази история ни накара да повярваме в чудеса, сега тя ни напомня, че чудесата се случват, когато хората не спират да вярват и да помагат.

Как можем да помогнем:

Дарения чрез фондация „Павел Андреев“:
https://pavelandreev.org/campaign/jivot-za-iliya

Банкова сметка:
Allianz Bank
IBAN: BG73BUIN95611000742763
BIC: BUINBGSF
Получател: Фондация Павел Андреев
Основание: Илия Габеров

Revolut: @iliyaz4uv

Уникредит Булбанк:
IBAN: BG64UNCR70001598252980
Получател: Илия Георгиев Габеров

Фондация „Подай им Ръка“:
IBAN: BG48BGUS91601008565100
Основание: „Живот за Илия“

Включете се в онлайн базара:
https://www.facebook.com/groups/pavelandreevbggroup

Да спасим Илия – защото никой баща не трябва да губи битката, когато има толкова сърца, които бият за него.

{{ reviewsOverall }} / 5 Users (0 votes)
Rating0
What people say... Leave your rating
Order by:

Be the first to leave a review.

User Avatar User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Leave your rating

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Start typing and press Enter to search