Спортист №1 на Дупница Л. Васев оцеля в ада на пясъка на остров Сардиния

62048-632x358

Спортист номер 1 на Дупница за 2014 г. Любомир Васев оцеля в ада на пясъка, както е известно трасето „Дюната“ край градчето Риола Сардо в италианската провинция Ористана на остров Сардиния. Там в последната седмица се събра елитът на мотоциклетния спорт в  генерална репетиция за световния шампионат, който стартира на 28 февруари в Катар. Победителят в Източноевропейския шампионат при мъжете и юношите в клас МХ2 завърши на 32-то място, което се приема като успех, предвид невероятната конкуренция и малкия опит на нашето момче в състезания от толкова висок ранг. Другият нашенец – Майкъл Иванов, се нареди 25-ти. Победата спечели Пол Йонас, следван от Джереми Суеър.

В неделя мотокерванът се мести в Кастильоне дел Лаго в централната част на Апенините за следващия кръг от зимните серии. На италианска земя Л. Васев научи добрата новина за отпуснатата му еднократна стипендия от 3000 лева от Общинския съвет в родния му град за постиженията му през миналата година./struma.bg