Разгромно поражение за „Места“

Бенефис за съдията Ленко Златанов

места хаджидимово

„Места“ (Хаджи­димово) приключи с разгромно поражение участието си в есенния дял на Югозападна­та „В“ група след 5:1 при гостуването си на „Пирин“ (Благоевград) на стадион „Христо Ботев“. Орлетата се поздравиха с победа­та след силен мач на Владислав Златинов, който направи свой голов рецитал, отбе­лязвайки всичките пет гола. Така той завърши полусезона като лидер сред стрелците с актив от 13 гола.

Гостите изненадва­що поведоха още във 2-ата минута с красив прехвърлящ удар на Атанас Керенчев. В 8-ата минута Златинов бе съборен в наказател­ното поле и сам реали­зира отсъдената дузпа за 1:1. До края на по­лувремето Владислав Златинов вкара още три гола, разписвай­ки се в 16-ата, 19-ата и 44-ата минути. Три минути след почив­ката отново той вкара своя пети гол, а малко след това бе заменен от Методи Костов. Освен това благоевградчани пропуснаха дузпа в 71 – ата минута, след слабо изпълнение на Тони Тасев.

Същевременно ем­блематичният за фут­бола в Югозапада ар­битър Ленко Витанов обяви своя бенефис именно в този дву­бой от последния кръг на югозападната „В“ група. Служителят на футболната Темида не скри вълнението си от срещата. „Вълнувах се сякаш това ми бе пър­вият мач. Даже ми се струва, че вълнение­то бе даже по-голямо. Можеше да ръководя мачове още 5 години, но реших, че е време да сложа край. Това, че в неделя бе последни­ят ми мач и все още се намирам в някакво осо­бено емоционално със­тояние не означава, че

съм се размекнал и съм гледал през пръсти на задълженията си. Ис­кам да благодаря на ЗС на БФС, че ми дадоха такъв мач – той си е ре­гионално дерби. Също така за моя бенефис като рефер едва ли бих могъл да искам да се случи на по-добро мяс­то от стадион „Христо Ботев“, който е символ на футбола и характера на нашия югозападен край; След 13 години по футболните тере­ни смятам, че това е най-големият подарък, който съм получил в кариерата си на съдия,“ коментира развълнува­ният Ленко Витанов.

Той разкри, че ще отдели повече внима­ние на собствения си бизнес и на хората око­ло себе си. Разложкият рефер обаче даде да се разбере, че не възнаме­рява да скъсва тотално връзките с футбола, но вече в качеството си на дежурен делегат.