Нападател от Симитли избухна с хеттрик за първата гоцеделчевска победа

„Пирин“ (Гоце Делчев) спечели първа победа след завръщането си в Трета лига, футболистите на наставника Димитър Крушовски надиграха „Надежда“ с 4:2 в Доброславци и продължиха серията си без загуба като гости от началото на сезона. Успехът дойде с голов рецитал на симитлийското попълнение Лъчезар Дафков, който отбеляза хеттрик. Неврокопчани стигнаха до обрат в мач, който не започна добре за тях, а за капак пропуснаха и дузпа. Те получиха попадение от съблекалнята, след като в края на 1-та мин. се разписа Мариан Китанов. В 18-та мин. Дафков бе най-съобразителен при корнер и изравни. В 37-та мин. топката срещна ръката на Иван Макриев в пеналта, а главният арбитър Васил Минев отсъди дузпа, реализирана от Борислав Борисов. Малко след това Янислав Тусонджиев бе повален в наказателното поле на „Надежда“ – 11-метров наказателен удар. Ангел Маджиров обаче загуби дуела с вратаря Слави Матин. Това е втори неврокопски пропуск от бялата точка от началото на кампанията, на 29 август Петър Лазаров не успя срещу „Сливнишки герой“ (1:1) в Гоце Делчев. Пиринският щурм през втората част започна с пропуски от чисти позиции в 47-та и 50-та мин. съответно на Ибрахим Алим и Дафков. В 53-та мин. Дафков коригира мерника си и изравни сам срещу стража на „Надежда“, а извеждащото подаване бе на Алим. След още 4 минути Павел Головодов центрира добре и Любомир Гуцев стори обрата. Гола на спокойствието Дафков заби в 78-та мин., използвайки неразбирателство между защитата на домакините и вратаря. Официален дебют за гоцеделчевци направиха Илия Коршумов и Виктор Киряков. „Изиграхме много добър двубой, в който заслужено победихме. Отборът показа сили, характер и хъс за победа, за което благодаря на всички. Успяхме да излезем от негативна ситуация и през второто полувреме доказахме кой е по-добрият отбор в този мач. Сега трябва да гледаме напред и нямаме време за почивка, защото навлизаме в сгъстен цикъл. Предстоят ни два мача за седмица – в сряда с „Вихрен“ за купата на Аматьорската футболна лига и в събота с „Велбъжд“. Надявам се да излезем с положителен баланс от тях“, коментира Д. Крушовски.

„ПИРИН“ (ГД): Абдиков, Макриев, Гуцев, Грънчаров, Б. Иванов, Маджиров, Лазаров, Тусонджиев (80-Киряков), Головодов, Алим (85-Сарандев), Дафков (90-Коршумов).