Е. Попадинова се разписа в дебюта си в страната на викингите, отборът й отнесе седмица

Хаджидимовката Евдокия Попадинова вкара гол в първия си мач за датския “Олборг”, но дебютът й бе вгорчен от катастрофалната загуба с 2:7 на гости на съседа в класирането от миналия сезон “Кьоге” в стартовия мач от новата кампания. Двубоят тръгна с мечтано начало за четирикратната победителка в класацията “Футболистка на годината” на България – с нейно попадение още в 5-та мин. После обаче настъпи крахът. До почивката домакините обърнаха развоя на срещата до 3:1, головете продължиха да валят и през втората част, а за съкрушените гостенки в заключителните секунди за протокола се разписа Гри Трисо.

Е. Попадинова пристигна това лято в скандинавската държава след изключителни няколко сезона в колежанския футбол на САЩ с отборите на Северозападния университет в Охайо и на Флорида Гълф Коуст юнивърсити, където се дипломира преди няколко месеца в специалността “Спортен мениджмънт”. След като не бе избрана в драфта на професионалните клубове в дамската сокър лига отвъд Океана, прие офертата от Дания. С нея в страната на викингите дойде и американският й годеник Кайл Бари, който наскоро й направи романтично предложение за брак на брега на Атлантика и чу заветното “да”.