„Марек“ отнесе седмица при гостуването си на ЦСКА 1948

Отборът на ЦСКА 1948 направи нова крачка към Втора лига, разбивайки „Марек“ със 7:0 в среща от Югозападна Трета лига

Първото попадение вкара в 12-ата минута бранителят Евгени Зюмбулев. В края на първата част Кирил Котев с глава покачи на 2:0. Малко след това Джордж Николов от тима от Дупница получи втори жълт картон и напусна игрището. След почивката Йоан Маринов направи 3:0. В 60-ата минута Андон Гущеров се разписа за 4:0. Секунди след това „наказателната акция“ на домакините продължи – Цветелин Цаковски направи 5:0. В 70-ата минута Гущеров простреля мрежата по изключителен начин – 6:0. В 80-ата минута героят на „червените“ оформи своя хеттрик от фаул.

Отборът на ЦСКА 1948 гонеше задължителни три точки в двубоя, след като „червените“ загубиха известна част от преднината си, с която разполагаха през зимната пауза, и вече са на три точки пред преследвача „Хебър“ (Пазарджик).