„GD Sport” с 4 държавни титли, „Сандански“ и „Пирин“ взеха сребро и бронз

Плувците на „GD Sport” /Бл/ спечелиха 4 титли от държавното лично отборно първенство за юноши и девойки младша възраст /до 14 г./ във Варна. Денислав Койков триумфира на 400 и 800 метра свободен стил и на 400 м съчетано, а Рая Зашева победи на 100 св. стил. Към златния хеттрик възпитаникът на треньорката Екатерина Георгиева прибави сребро на 200 св. стил, а дъщерята на бившия баскетболист на „Пирин“ Райко Зашев – втори места на 50 и 200 св. стил и бронз на 400 и 800 св. стил. Юлиан Новоселски от „Пирин“ направи изумително плуване на 200 бътерфлай и с чудесен финален спринт грабна втората позиция в коронната си дисциплина за радост на клубния председател и наставник Валентина Атанасова. На 400 съчетано той се окичи с бронзово отличие. Съотборникът му Борис Делистоянов бе близо до призьорите на 400 и 800 св. стил, заемайки съответно 6-о и 7-о място. Надеждите на ПК „Сандански”, водени от треньора Антон Спиров, завършиха на 4-то място в отборното класиране при юношите. Николай Шапков завоюва сребърни медали на 400 и 800 св. стил и бронз на 200 бът., а Гълъб Гогов е трети на 800 св. стил, четвърти на 400 св. стил и шести на 400 съч. За отборния успех допринесоха Борис Паничарски, Цветко Петков, Димитър Танурски, Никол Петрова и Теодора Славкова. В проявата се включиха 203 състезатели от 35 клуба.