„Септември“(Симитли) и „Миньор“ не се победиха в Перник

Двата тима завършиха 1:1 в мач от поредния 15-ти кръг на Югозападната Трета лига

Двубоят бе дебютен за Венелин Трайков начело на „чуковете“, след като пое временно отбора.
Срещата започна перфектно за перничани, които излязоха напред в резултата още в 8-та минута. Капитанът Илиан Илиев с перфектен пас изведе съименника си Илиян Христов зад защитата за 1:0. Попадението внесе настроение в играта на „жълточерните“ и до почивката те създадоха още две отлични възможности за гол. В 14-та минута Илиян Узунов спаси шут на Христов, а малко преди почивката извади с крак удар на Рангел Абушев.
През втората част гостите от Симитли изнесоха играта по-напред, а „Миньор“ заложи на контраатаки. В 63-та минута бранител изпревари Рангел Абушев след центриране на Антон Киров и след странна парабола топката премина над вратата. Малко по-късно отново Рангел Абушев шутира, но Илиан Узунов успя да улови.
„Септември“ стигна до изравняване в 77-та минута, когато резервата Смаил Креболиев засече с глава центриране на Божинов от корнер и прати топката в обратния ъгъл.
В даденото продължение Илиян Узунов извади отбора си, след като спаси шут на Рангел Абушев от 23 метра.