„Вихрен“(Сандански) победи лидера в югозападната Трета лига и го свали от върха

Отборът на Петър Златинов свали „Хебър“(Пазарджик) от първото място в Югозападната Трета лига след заслужен успех с 2:0

Успехът изкачи тима на второ място във временното класиране с 19 точки, докато тимът от Пазарджик се свлече на четвърто място с 18 точки, а лидер отново е ЦСКА 1948, който има 20 точки. На „Градския стадион“ в Сандански домакините бяха по-добри през първото полувреме, като напълно заслужено се прибраха на почивката с един гол преднина.
Александър Якимов бе точен с глава в 15-ата минута, засичайки центриране на Ласков, но и вратарят Петър Дебърлиев не се намеси достатъчно добре. Футболистите на домакините, които бяха наблюдавани от Коко Динев и от бившия национал Илиян Мицански, можеха да удвоят преднината си още преди края на полувремето, но Венци Стоянов пропусна отлична възможност. Вратарят на тима Стефано Кунчев пък се размина с тежка травма, след като падна лошо при едно от излизанията си. Стражът имаше нужда от лекарска намеса, но изигра цялата среща. Второто полувреме започна с нов гол за Вихрен. Този път Ласков бе точен от дузпа в 49-ата минута. Гостите станаха по-активни, като имаха три добри възможности да намалят, но пропуснаха да го сторят. Две от тях пропиля Теодор Стефанов в 70-ата и 72-ата минути.В 84-ата минута резервата на домакините Стивън Славков бе изгонен с директен червен картон. Десетката на Вихрен скочи високо с бутоните напред, като разби много лошо главата на капитана на „Хебър“ Васил Геров. Последният бе изнесен извън терена, където получи лекарската помощ, но въпреки това бе откаран с линейка към местна болница.Вихрен пък постигна заслужено четвърта поредна победа на своя стадион, като продължава да е безгрешен пред своя публика.