И „Миньор“(Перник) победи „Германея“

Отборът на „чуковете“ записа четвърта победа от началото на сезона, след като удари с 2:0 съперника си от Сапарева баня

Въпреки редица кадрови проблеми, перничани бяха по-активния отбор и заслужено спечелиха.

В средата на полувремето Георги Ризов даде аванс на домакините. Нисичкият полузащитник засече на първа греда центриране от корнер и откри резултата. Две минути по-късно „чуковете“ достигнаха и до второ попадение, но то не бе зачетено от съдията Любомир Павлов, който отсъди фаул в атака.

Крайното 2:0 оформи резервата Кристиян Слишков получи удобна топка в наказателното поле и с отмерен удар я прати в десния стълб, а оттам в мрежата на „Германея“ за 2:0.

В класирането „Миньор“(Перник) е 6-ти с актив от 13 точки, а „Германея“ е на предпоследното 17-то място само с една точка. Отборът от Сапарева баня продължава да бъде и без победа в първенството.