Банско напълно заслужено и закономерно победи ОФК Елин Пелин с 3:1, след което зае третата позиция в класирането след 5-я кръг. Отборът от града под Тодорка доминираше още от първата минута в двубоя и натика съперника в собствената му половина. Гостите се отбраняваха храбро и при всеки удобен случай се опитваха да контраатакуват като само на 3 пъти успяха да развалят комфорта на дебютиралия официално с екипа на домакините Иван Димитров. Той замени на вратата почувствалия неразположение Ангел Юсев и нямаше никакви сериозни проблеми. Първият път, когато трябваше да се намесва бе още в 3-та мин., когато Костадин Нгуен излезе на стрелкова позиция и стреля опасно. След това в 4-та и 7-та мин. Любомир Витанов и Илиян Чавдаров стреляха опасно, ала вратарят на гостите Илиян Георгиев направи едно от многото си спасявания, които го превърнаха в герой на мача. Стражът предотврати почти пълен разгром, след като отрази опасни шутове на почти всички нападатели на тима. В 10-та Руслан Иванов от 2 метра направи по-трудното и прати топката над празната съперникова врата, което бе повторено и от Илиян Чавдаров по-късно. 2 минути по-късно Георги Фикийн излезе очи в очи с вратаря на ОФК Елин Пелин, който изби топката, пи добавката спаси и шута на Петър Лазаров. След това да отбележат гол се оказа непосилно за Любомир Витанов, Петър Лазаров и Русан Иванов, за да дойде 41-та мин, когато Георги Фикийн проби от дясно и прати топката към Руслан Иванов, който този път от близо не сгреши и откри резултата. В 52-та защитник на гостите изби от гол-линията топката след удар на Илиян Чавдаров, но в 54-та мин. Резултатът бе удвоен с куриозен гол на местния любимец Йордан Лечов, след като ориентираната от Руслан Иванов топка намери врата му и влетя в мрежата на Илиян Георгиев. 8 минути след това Йордан Лечов отбеляза второто си попадение в мача, засичайки с глава нова асистенция на Руслан Иванов. До последния съдийски сигнал играчите на Банско се надпреварваха да пропускат от всевъзможни позиции. На три пъти те се озоваваха сами срещу съперниковия вратар като Христо Димитров, Руслан Иванов и Петър Лазаров не можаха да намерят начин да го преодолеят за четвърти път след невероятни негови спасявания. Гостите пък отчетоха актива си от 3 удара по посока на вратата чрез Илия Русинов, който при единия от опитите си успя да отбележи почетното попадение за своите. В 82-та мин. Христо Петров изчерпа всичко по-интересно в срещата, след като на празна врата прати топката над нея от непосредствена близост.

За зрителите и читателите на Топ Преса предлагаме да чуят мнението за мача на наставниците на двата отбора в интервютата които те дадоха специално за най-четената медия в Югозападна България