Ориентировачите на „Младост“ с 14 медала в Разлог, местен ветеран 3 пъти на върха

14 медала завоюваха състезателите на „Младост“ /Бл/ от международното състезание по ориентиране за купа „Разлог“, което е част от календара на българската федерация. Димитър Димитров-Херо триумфира в спринта при мъжете, където съотборниците му Мартин Войнишки и Стоян Иванов са съответно трети и четвърти. Мартин Манов победи сред юношите до 18 г., при момчетата до 12 г. се наложи Божидар Стефанов, между жените до 45 г. първа е Юлия Кайнакчиева, а Живка Франгова – втора до 55 г.

В средната дистанция злато в своите възрастови групи заслужиха Ю. Кайнакчиева, Ж. Франгова и Калоян Кайнакчиев /12 г./, М. Манов взе сребро, а Б. Стефанов – бронз. На дългата дистанция първи са Ж. Франгова и Б. Стефанов, докато М. Манов и Ю. Кайнакчиева останаха втори. Тук по трасето се пусна благоевградският шеф на БФОриентиране професор Атанас Георгиев, който грабна сребърно отличие при ветераните до 55 г., въпреки че има право да се състезава при по-възрастните с 10 лета. Своеобразен златен хеттрик до 75 г. направиха доайенът на „Пирин“ /Рз/ Стою Катранджиев и Ана Кръстева от „Рила“ /Рила/.

В проявата се включиха над 200 ориентировачи от България и чужбина. Отборното класиране оглави националният тим на Турция, който спечели купа „Разлог“. Втори е „Вариант 5“ /Търговище/, а трети са представителите на Франция.
Призьорите бяха наградени на официална церемония в разложкото село Баня веднага след спринта, който се проведе там. Медалите и купите връчиха проф. Ат. Георгиева, кметът на с. Баня Мария Юрганчева и Божко Вълканов – организатор и треньор на „Пирин“ /Рз/.