„Марек“ и „Рилски спортист“ показаха какво е регионално дерби

В крайна сметка след три обрата успехът остана за  гостите от Дупница, които подчиниха своя съперник с 4:2.  В мача имаше всичко- обрати,много голове, греди, пропусната дузпа и контузии…

Двата отбора си вкараха общо шест гола и удариха три греди – две за „Рилецо“ и една за „Марек“.
Гостите стартираха ударно и още в петата минута поведоха с попадение на бившата звезда на „Левски“ Еньо Кръстовчев. Оранжевите  затегнаха редиците и още до почивката обърнаха резултата. Първо се разписа Иван Ивановв 36-ата минута. Последва и най-красивият момент в срещата. Виктор Младенов изпълни марково пряк свободен удар в 42-ата минута, забивайки топката неспасяемо в горния десен ъгъл на гостуващия страж. Домакините могат само да съжаляват, че водеха само с един гол на почивката, тъй като таранът Петко Петков пропусна дузпа, изпусна още три отлични възможности, а веднъж и гредата го спря.
Дупничани изравниха веднага след подновяването на играта чрез юношата на „Пирин“ Атанас Колев, завършил многоходова комбинация на своя отбор.
Така се стигна до 72-ата минута., когато ветеранът Еньо Кръстовчев оплете за втори път в мача топката в мрежата на пазената от Марио Райчев врата след скоростна контраатака и даде преднина на гостите. Дани Димитров сложи точка на спора седем минути по-късно с тупалка отблизо за крайното 2:4. В края на мача Тихомир Крумов спаси тима си от още по-голям резил, избивайки топката от голлинията в гредата, а оттам в ъглов удар.
Лошите новини за “Рилски спортист” не свършиха с негативния изход на срещата. Опитният бранител Росен Пътников напусна контузен терена още през първата част, а “оранжевите” завършиха двубоя с 10 души след нова контузия в края на Захариев.