Бивш футболист на Банско се разписа при загуба на „Марек“

Футболният тим на „Хебър“ се доближи на 4 точки от влизане в топ-5 на Югозападната трета лига след класически успех с 3:0 над „Марек“

Едва 200 зрители видяха на живо 14-тата победа на пазарджиклии на стадион „Георги Бенковски”.
Чак в 43-та минута напъните на домакините в атака се увенчаха с попадение дело на Костадин Атанасов. Той получи топката след пазарджишка атака от десния фланг и без да се замисля простреля от движение вратаря на гостите – 1:0.

Десет минути преди края се развихриха резервите Георги Георгиев и Стефан Лачов. Първият се пребори за една спорна топка и проби отдясно, след което намери непокрития в пеналта на „Марек“ Лачов. Той пък с отмерен шут опъна мрежата на гостите за 2:0.
Когато всички на стадиона си помислиха, че срещата се доиграва Гулачки фаулира в наказателното поле на „Хебър“ нападател на „Марек“ и реферът отсъди дузпа.
Отлична проява на вратарят Димитър Георгиев обаче остави мрежата на пазарджишката врата суха.
Малко след това домакините стигнаха до крайното 3-0 фиксирано от бившия нападател на Банско Цlветан Павлов. Той получи топката на десетина метра от вратата на „Марек“ и с бомбен шут я изпрати под гредата на вратаря Пламен Младенов.