Владимир Каролев и Андрей Райчев си спретнаха скандал за СЕТА
В тази информация не виждам нищо ново. Не мога да разбера какво стана
Пак нищо не се разсекрети. Не мога да разбера защо да е държавна тайна кой ни е взел парите. Това заяви в „Здравей, България“ социологът Андрей Райчев във връзка с казуса „КТБ“.
В студиото беше и икономистът Владимир Каролев. „Плевнелиев беше обещал, че ще направи нещата публични, но кога ще стане това? Надявам се да не е пито неплатено. В България проблемът е, че се чака да изтече давността“, каза той.
„Системата на българското правораздаване е така направена, че да може да протака процеса, че да изтече всеки възможен срок“, заяви Каролев.
![]()
„В Европейския парламент СЕТА беше подкрепена от някои от социалистите. Докато бях съветник на министър Лукарски ми се наложи да прочета договора. Малко под 300 страници е самият договор. В четвъртия параграф на тема ГМО пише, че страните призовават правата по отношение на публичното здраве. Т.е. ГМО въобще не е тема и не се позволява, нека приключим със спекулациите“, заяви Каролев.
„Самият начин на приемане на такова нещо, без нашите хора да разбират какво става, е стара история. Излизат лимонки, излизат бомби, после викат „какво стана, ние го подписахме“. Малко се играе на тука има, тука няма“, заяви Райчев.
Двамата се скараха заради пазара на търсене и предлагане. „Ама, моля ти се, ти май си афектиран. Не може да не ги разбираш тия неща. Аз съм на страната на българския потребител“, заяви Каролев с насмешка.
Be the first to leave a review.









