„Марек“ без трима футболисти срещу „Рилски спортист“

Отборът на Марек 1915 ще изиграе утре 4-та си контрола тази дима

Дупничани срещат „Рилски спортист“, като двубоя е от 14:00 часа на спортен комплекс „Царско село“ в София. Отново на терена за дупничани няма да бъдат Еньо Кръстовчев, Росен Йорданов и Кристиян Здравков. Тримата все още не са напълно възстановени от травми, които получиха преди близо 10-дни и от треньорския щаб не искат да рискуват с пускането им в игра. Всички останали футболисти провеждат редовен тренировъчен процес.

В предишните си три контроли „Марек“ победи „Велбъжд“ с 3:1 и Банско с 1:0, като завърши наравно 1:1 с „Балкан“(Ботевград). Двубоят утре ще бъде пета контрола за Рилски спортист. До момента отбора воден от Войн Войнов записа три победи над дубъла на „Локомотив“(София) с 1:0, ДИТ /Септември също с 1:0 и над юношите на „Левски“ с 4:0, както и една загуба от „Балкан“(Ботевград) с 1:2. Относно тази среща от Рилски спортист отдадоха загубата на неадекватното съдийство както на главния, така и на страничните рефери. Резултатът бе открит в 30-та минута, след гол на Ивайло Захариев за „Рилски спортист“, от пряк свободен удар. През второто полувреме, треньорът на самокивлии, Воин Войнов пусна доста от резервите, предимно играчи дошли на проби в отбора. Играта се поизравни, като дори отборът на „Балкан“ бе една идея по-опасен. Отлични впечатления в треньорския щаб на самоковци остави сръбският вратар, който кара пробен период в отбора и има доста мачове в чужбина, играл в Холандия и Хърватско.В 60-та минута „Балкан“ вкара за 1:1 . Само 15 минути по-късно, главният рефер дузпа за ботевградчани, която бе определена от щаба на „Рилецо“, като несъществуваща. Другата претенция на Рилски спортист е за отменен гол в 80-та минута на Петко Петков, поради засада. Тогава и Войн Войнов потърси обяснение от арбитрите.